Kövess minket:
Lovagold meg a lehetőséget!
- Ha a gyerekeddel a természetben szeretnél időt tölteni és szeretnéd, ha megismerkedne a lovakkal és félelem nélkül közeledne hozzájuk, szívesen ülne fel a hátukra
- Ha Sarud környékén laksz, és gyereked számára egy életre szóló élményt szeretnél szerezni, miközben a testi és értelmi fejlődését is segíted…
- Ha Sarud környékén laksz és meg szeretnél tanulni lovagolni, vagy folytatni szeretnéd a lovaglást
- Ha a Tisza-tó környékén pihensz, vagy ide szervezel programot és szeretnél:
- lovagolni tanulni
- szakemberek felügyelete mellett lovagolni
- lóháton szeretnéd felfedezni a Tisza- tó különleges állat- és növényvilágát
Az Élményfalu legállatibb programja
Az Élményfalu aktív kalandjai közül a HuculUdvar Lovasközpont kínálja a legnemesebb, legizgalmasabb s talán legnehezebben átélhető élményeket.
Míg a rekreációs programjaink többségében csak saját magunkra kell figyelnünk, magunkat kell legyőznünk (néhány program esetében pl. külső erőforrás – motor - segítségével), azonban nincs más olyan programunk Sarudon, ahol az elért eredmény, az élmény egy másik élőlénytől, a vele kialakított kapcsolattól, a lovas és ló közötti kommunikáció közös sikerétől függ.
A lovaglás közös munka, közös öröm és közös feladat egy másik élőlénnyel, ami erősebb, nagyobb, mint a hátán ülő lovas. S mégis ez az igazi intim kapcsolat teszi oly különlegessé ezt a sportot.
Miért éreztük fontosnak, hogy a lovasturisztika is helyet kapjon az Élményfalu szolgáltatásaiban?
- a virtuális világ helyett, a természethez visszük közel a résztvevőket
- felelősséget, rendet, igényességet tanítunk
- testi képességeket, önbizalmat fejlesztünk
- gondolkodást, érzelmi képességeket javítunk, erősítünk
- a lovak őszinték, egyenesek
- a lovak képesek hatni az emberre, segítenek gyógyulni is
- a lovaglás nyugalmat, szépséget és eleganciát áraszt
- a Tisza-tó ideális terep a lovaglók számára
- hiánypótló szolgáltatás, érték, hagyomány
- bízunk benne, hogy ezzel is egyedibbé tehetjük Sarudot
Hucul lovastábor
A táborban résztvevő gyerekek megismerkednek és megbarátkoznak a tábor főszereplőivel- a hucul lovakkal. Megismerik a lovaglás alapjait, a ló viselkedését, a lovak közelében betartandó szabályokat, megtanulnak megbízni a lóban, és elsajátítják a megfelelő tartásokat, mozdulatokat és sok-sok játékkal megtanulják magukat biztonságban érezni a ló hátán.
Adjuk alád a lovat!
A HuculUdvar Lovasközpont egy emberi léptékű családi lovarda. Az oktatásra és lovaglásra jól betanított, nyugodt, nagy teherbírású, egészséges vizsgázott lovakat biztosítunk számodra!
Hucul lovakkal dolgozunk, mert nincsenek túltenyésztve, nem kényesek a tartási körülményeikre, ellenálló a szervezetük, erőteljes a testfelépítésük és nagy a teherbírásuk. Rideg tartásban neveljük a lovainkat, mert ők a természettel összhangban élve ösztönösen tudják, hogy hogyan kell felkészülniük az évszakok változására.
A lovainkhoz csak akkor kell orvost hívnunk, ha a kötelező oltásokat kapják meg, vagy a lovarda működéséhez szükséges vérvételt kell végrehajtanunk.
A Huculokról pár szót
A Hucul lovakat a Kárpátok pónijának is nevezik. Melegvérű póni, ami a hucul népcsoportról kapta a nevét. Munkalóként lett kitenyésztve, erős testfelépítése alkalmassá teszi terhek cipelésére és kocsik húzására ugyanúgy, mint hátaslónak. A környezeti hatásokat jól viseli, rendkívül nyugodt vérmérsékletű, tanulékony lófajta. Szívesen használták őket a katonaságban, de a fajta méneseit a XIX. század végén felszámolták. Büszkék lehetünk arra, hogy 1953-ban Anghi Csaba, a Fővárosi Állat- és Növénykert igazgatója újra meghonosította Magyarországon a huculokat. Magyaroszágon az Aggteleki Nemzeti Park területén, Jósvafőn található a legnagyobb hucul ménes, ahol közel 200 egyedből áll az állományuk, ami génbankként is működik, de Jósvafő kiemelt helyet foglal el a hucul fajta népszerűsítésében, és betanításában is.
A HuculUdvar lovasközpont lovai közül több származik Jósvafőről.
A lovardáról
A HuculUdvar Lovasközpontban kizárólag saját lovakkal dolgozunk. Nem vállalunk bértartást és nem tudunk ideiglenesen sem befogadni külsős lovakat. Kizárólag oktatással, versenyzéssel, gyerektáborokkal és tereplovaglással foglalkozunk.
A lovardában jelenleg egy 30*50 méteres pályán dolgozunk, a lovak körülötte kb 1,5 ha – on élnek. A lovarda folyamatosan épül, első lépésként a nyerges és az öltöző készült el a pálya a beállók mellett.
Keressük a lehetőségét, hogy fedeles lovardát is építhessünk, hogy az időjárástól függetlenül biztosíthassuk lovasainknak a lovaglás lehetőségét. A közeljövőben új apartmanok kerülnek kialakításra a bázison és tervezzük egy terasszal is rendelkező kávézó megnyitását is.
A HuculUdvar Lovasközpont a Magyar Lovassport Szövetség tagja, a lovarda működését a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal engedélyezte, minősített lovardaként nyilvántartásba vételét az alábbi linken lehet ellenőrizni a „HUCULUDVAR LOVASKÖPONT” azonosító megadásával.
Bemutatkoznak – a Huculok
Kik irányítják a lovarda szakmai munkáját - az edzőkről
Csúzi Imre (Lovas oktató)
„Az a viszony, ami a lovat s lovasát összeköti, egy bizalmon, szereteten, hozzáértésen, fizikai erőn és alázaton nyugvó kapcsolat. Ennek megértését alkalmazását szeretném megtanítani lovasainknak”
Kücsön Réka Panna (Sportedző, gyógytornász hipoterepauta hallgató) – Lovarda vezető
„A lovaglás számomra egy életforma… Nem a lóháton töltött percekről, vagy a megnyert díjakról szól… Sokkal többről: a kihívásokról, az áldozatokról, a közös munkáról… Ennek része az is, hogy folyamatosan tanulunk: a lovakról és az emberekről, de legfőképpen önmagunkról.”
A HuculUdvar Lovasközpont lovarda szabályzata
Kedves Vendégeink!
Amikor beléptek a lovarda területére komoly felelősség hárul rátok.
Magatartásotok úgy a lovak és a lovasok életére is hatással lehet, ezért kérünk Benneteket, mielőtt beléptek a lovarda kapuján, tanulmányozzátok át alaposan a házirendünket, hogy megakadályozzuk a baleseteket, a betegségeket és biztosítsuk a lovak és lovasok munkájához szükséges nyugalmat.
Köszönjük!
HuculUdvar Lovasközpont Házirend
A HÁZIREND a Lovasközpontban tartózkodó valamennyi személyre – alkalmazottra, sportolóra, lótulajdonosra, vendégre, látogatóra vonatkozik!
Ajánlott öltözet és felszerelés:
- Kérünk mindenkit, hogy lovaglásra alkalmas öltözetben jöjjenek lovagolni. Minden lovas számára ajánlott a lovaglónadrág, lovaglócipő és lábszárvédő / bakancs / lovaglócsizma és kesztyű használata.
- Kobak használata MINDENKINEK kötelező!
Akinek nincs saját kobakja, annak a lovarda biztosít. - Gyermek és ifjúsági lovasok számára a gerincvédő használata ajánlott, különösen ugróedzések alkalmával.
Általános szabályok:
- DOHÁNYZÁS és nyílt láng használata a lovarda egész területén; beleértve a karámokat, istállót/beállót, a kiszolgáló helységeket és a pályát SZIGORÚAN TILOS!
- A lovakat etetni TILOS és veszélyes!
A lovak emésztési rendszere bonyolult és érzékeny, könnyen megbetegedhetnek. Jutalmazni lovaglás után lehet, lehetőség szerint almával, répával vagy a lovas boltokban vásárolható jutalomfalatok kizárólag az oktató, lóápoló felügyelete mellett.
- Kérjük, mindig hanggal figyelmeztessék a lovakat, ha megközelítik őket! Külön kérjük, hogy figyeljenek a ló hátulról, vagy szűk helyen (pld. boxban) történő megközelítésére. Soha ne engedjenek gyermeket a ló hátuljához, vagy annak közelébe!
- Kérjük a szülőket, hogy fokozottan ügyeljenek gyermekeikre, egyedül ne engedjék őket a lovak közelébe, a karámokba és az istállóba! A rohangáló, kiabáló gyerekek megijeszthetik a lovakat, veszélybe sodorva a rajtuk ülő kezdő lovasokat. A gyerekek csak a kijelölt játszótéren játszhatnak!
- A lovardában ITTASAN/tudatmódosító szer hatása alatt bármilyen tevékenységet folytatni SZIGORÚAN TILOS!
- A lovarda és az intézmény területére bevinni kizárólag egészséges, érvényes oltási könyvvel rendelkező, pórázon vezetett, közvetlen felügyelet alatt álló kutyát szabad, a kutyatartás szabályainak betartása mellett.
- Kérjük Önöket, segítsenek fenntartani a rendet és tisztaságot azzal, hogy nem szemetelnek!
A lovaglásra vonatkozó szabályok:
- Lovat a karámból, boxokból/beállókból kivinni csak a lovasoktató engedélyével szabad!
- A lovak fel- és leszerelését az erre képzett és kijelölt személy vagy e személy irányírása mellett a lovas végzi, a lovarda által biztosított eszközökkel (nyereg, kantár, nyeregalátét, heveder, stb.)
- A lovak patáját minden esetben kaparjuk ki a lovaglás előtt.
- Minden lovas saját maga felelős a ló felszerelésének ellenőrzéséért (kivéve a futószáras és terápiás lovagoltatáson részt vevő, valamint a kiskorú személy) így különösen:
- a heveder biztonságos beállításának
- a kengyelhossz beállításának
- a kantáron levő szíjak becsatolásának
- a zabla megfelelő beállításának ellenőrzéséért.
- A lovakat a lovasoktató osztja szét, a lovasok tudásszintjének megfelelően az egyéni igények, de a lovak terheltségének és egészségi állapotának figyelembevételével! Előzetes egyeztetés esetén is változhat a ló-lovas párosítás. Lovasoktatónk felméri az újonnan érkező vendégeink lovaglási tudásszintjét. Terepre a balesetek elkerülése érdekében csak az mehet, aki az oktató szerint megfelelő szinten lovagol.
- Tilos a lovon enni, inni, cukorkát szopogatni, rágózni, telefonálni és dohányozni!
- Mindenki a saját felelősségére lovagol! A lovarda nem vállal felelősséget az esetleges sérülésekért! Kiskorú gyermek csak szülői hozzájárulással és felelősségvállalással ülhet lóra!
- Tilos lóra ülni alkohol/tudatmódosító szer befolyásoltsága alatt!!!
- A lovardában és annak felszereléseiben okozott kárt teljes egészében a kár okozójának kell megtérítenie!
A lovaglópálya használat szabályai:
- A lovasok kötelesek a lovasoktató utasításait mindenkor és maradéktalanul betartani, különösen a lovasok sorrendjére, a jármódra és az irányváltoztatásokra vonatkozó utasításokat!
- Az ajtón meglepetésszerűen belépni, lóval és ló nélkül is balesetveszélyes, ezért tilos!
- A "HELYET KÉREK" kifejezést használva és a "SZABAD" választ megvárva lephetünk csak be a pályára.
- Felüléshez, leszálláshoz, hevederhúzáshoz, kengyel állításhoz vagy megálláshoz a lovarda közepét kell használni!
- Lovaglás közben minden lovas felelős nemcsak a saját, hanem a többi lovas biztonságáért, ennek érdekében lovaglás közben törekednie kell arra, hogy saját mozgásával mások biztonságát ne veszélyeztesse!
- A lovardai foglalkozások alatt a „jobb kezek találkoznak” szabály érvényes szembejövő lovasok esetén, ha mindkettő azonos jármódban van.
- A körön lovaglók mindig a belső patanyomon haladnak, a többieket kívül elengedik.
- Az ugróknak előnyük van a síkon lovaglókkal szemben. Általában a lovarda belső részét használják, a többiek a külső patanyomon maradnak.
- A magasabb jármódban haladók (pl.vágta) használják a külső patanyomot, az alacsonyabb jármódban haladók (pl.ügetés) a belső patanyomot.
- Osztályban lovaglóknak mindenkor előnyük van az egyéni lovasokkal szemben, hozzájuk csatlakozni kizárólag az oktató engedélyével, az általa vezényelt módon lehet. Ezektől eltérő esetekben mindig egyeztessünk minden velünk egy időben lovaglóval.
- Lovaglásra bejelentkezni az előjegyzési naplóban lehet
Az beállóra/kikötőhelyre vonatkozó szabályok:
- Tilos hangoskodni, szaladgálni, a lovak nyugalmát bármivel megzavarni.
- Az előkészített takarmányból a lovakat etetni tilos!
- A lovak előkészítése a lovagláshoz (ápolás, nyergelés) csak a beállókban/kikötőhelyen történhet.
- A lovat felszerelve hagyni csak akkor lehet, ha a kantárszárat rögzítjük, a lovat kötőfékkel kikötjük, a kengyeleket felhúzzuk, a hevedert pedig lazán kapcsoljuk be.
- Tilos a lovak által elérhető helyen bármilyen felszerelést, eszközt hagyni, amely sérülést okozhat.
A nyerges helyiségre vonatkozó szabályok:
- A nyerges tárolót a lovardában lovaglók használhatják.
- A lovagoltatáshoz használt nyergek tárolására szolgáló helyiségben mindig tartsunk rendet, a nyergeket, kantárokat precízen tegyük a helyükre, mindig mossuk le a zablát használat után.
- A lóápoláshoz használt felszereléseket az erre kijelölt helyre tegyük vissza, ezeket ne hagyjuk szerteszét.
Öltözőre vonatkozó szabályok:
- Saját felszerelések elhelyezése a lovasok részére kialakított tárolóban van mód. Mindenki vigyázzon a rendre, tisztaságra, ne hagyja elől a felszereléseit.
- A táskákat, értékeket és egyéb személyes holmikat őrizetlenül hagyni nem ajánlott – felelősséget nem vállalunk értük.
Szociális helységekre vonatkozó szabályok:
- A szociális helyiségek használatakor minden esetben tartsuk be az alapvető szabályokat, vigyázzunk a rendre és tisztaságra.
Udvarra, közlekedőkre, parkolókra vonatkozó szabályok:
- Személygépkocsival parkolni a lovarda területen kizárólag a kijelölt helyen a parkolóban lehet.
- Lovat csak kantáron vagy kötőfékkel vezetve lehet mozgatni
- Mindenkire vonatkozó szabály, hogy a trágyát el kell takarítania a lova után az udvarról, utakról, kikötőhelyről és a pályáról!
- Patkolást és körmölést követően az eltávolított pata/köröm-darabokat a patkolást végző kovácsnak össze kell szednie, a szerszámokat el kell tenni.
A Lovarda igénybevétele előtt magától értetődik, hogy a vendég elolvasta, megértette és elfogadta a házirendben foglaltakat.
A házirend által nem szabályozott kérdésekben a Ptk. vonatkozó jogszabályai az irányadók. Vitás kérdésben a felek az Egri Városi Bíróság kizárólagos illetékességét kötik ki.
Egyéb felmerülő kérdéseikkel kérjük, forduljanak a lovarda dolgozóihoz!
Megértésüket megköszönve aktív sportolással egybekötött kellemes és hasznos időtöltést, tovább jó pihenést és szórakozást kívánunk!
Élményfalu Kft.
Kedves Vendégek!
Alkohol, kábítószer vagy egyéb, az ítélő- és reakcióképességet hátrányosan befolyásoló szer hatása alatt álló személy lóra nem ülhet, fogatot nem hajthat.
Dear Guests!
Please take into consideration that person who are under the influence of alcohol, drug or similar materials – which have negative influence on conciousness in respect of awareness and reaction time – are not allowed to sit up horse and to direct horse-coach.
Liebe Gäste!
Personen, die unter Einfluss von Alkohol, Drogen oder anderen, die Urteils- und Reaktionfähigkeit ungünstig beeinflussenden Mitteln stehen, dürfen nicht aufs Pferd steigen und Gespann fahren.
Miben állunk rendelkezésedre – szolgáltatások
Lóhoz szoktatás, gyerekek sétáltatása lóháton
Osztálylovaglás
Kezdő lovasoktatás (gyerek- felnőtt)
Tereplovaglás
Haladó lovasok mentorálása, edzése
Lovastábor
Nyitva tartási idő:
A lovaglás előzetes bejelentkezés alapján történik
Új lovasokat kizárólag előzetes egyeztetést követően tudunk fogadni. Az első foglalkozás minden lovas esetében szintfelméréssel és kötelező adminisztrációval kezdődik.
Előzetes bejelentkezés az alábbi elérhetőségeken lehetséges:
Telefon: +36-70-665-55-04
E- mail: sarud@elmenyfalu.hu
Személyesen: Varsa Élményporta - Recepció
Szolgáltatási áraink – árjegyzék
Sétáltatás, lóhoz szoktatás | Futószáras oktatás | Osztálylovaglás |
3.000 Ft/ 15 perc/ fő | 4.000 Ft/ 30 perc/ fő | 4.500 Ft/ 45 perc/ fő |
Tereplovaglás | Egyéni oktatás | Állat ápolás/ érzékenyítés (csoportoknak) |
8.000 Ft/ óra/ fő | 7.000 Ft/ óra/ fő | 10.000 Ft / óra / fő |
Sétáltatás, lóhoz szoktatás | Futószáras oktatás | Sétáltatás, lóhoz szoktatás | Tereplovaglás | Egyéni oktatás | Állat ápolás/ érzékenyítés (csoportoknak) |
---|---|---|---|---|---|
3.000 Ft/ 15 perc/ fő | 4.000 Ft/ 30 perc/ fő | 4.500 Ft/ 45 perc/ fő | 8.000 Ft/ óra/ fő | 7.000 Ft/ óra/ fő | 10.000 Ft / óra / fő |